Örneğin, büyük koalisyon kural haline geldiğinde, seçmen protesto oylamasında tek çıkış yolunu görebilsin “.

Örneğin, büyük koalisyon kural haline geldiğinde, seçmen protesto oylamasında tek çıkış yolunu görebilsin “.

Başka yerlerde de hatalar var. Örneğin, büyük koalisyon kural haline geldiğinde, seçmen protesto oylamasında tek çıkış yolunu görebilsin “.

“Hospodarske noviny”:

“Viyana’da, ÖVP ve FPÖ’nün, eski FPÖ cumhurbaşkanı adayı Norbert Hofer’in dışişleri bakanı olması gereken ortak bir hükümetle önceden görüştükleri ve böylece yeni seçim kampanyasını başlattıkları bir kamu sırrıdır. Viyana’yı izole etmeye çalışmaktansa sorunlarını dişlerini gıcırdatıyor. Avrupa ve Avusturya’nın komşuları olan Çek Cumhuriyeti için seçim sonuçları ve olası sağcı hükümet ilginç bir haber “.

“ABC” (Madrid):

“Muhafazakarlar kazanıyor ve aşırı sağcılarla ittifakın kapısını açıyor. (…) Seçimler, katı siyasi sistemi zaten havaya uçurma kabiliyetine sahipti. (…) Birçok gözlemci, Avusturya’da bu güçlü sağa kayma olduğuna inanıyor. Diğer Avrupa ülkelerinde de benzer süreçler beklenebilir, bu da sosyal demokrasinin siyasi ve kültürel hegemonyasının sonunun başlangıcı anlamına gelir.

“El Mundo”:

“Muhafazakar zafer ve aşırı sağın Avusturya’da yükselişi. Avusturyalılar yeni bir şey istiyor ve Kurz’un FPÖ ile koalisyon konusunda herhangi bir çekincesi yok gibi görünüyor. (…) Ama kimse yeni bir büyük koalisyonu tamamen reddetmiyor. Nedeni yatıyor. Savaştan sonra bir konfederasyonlar, dernekler, dernekler ve dernekler ağında kurulan Avusturya toplumunun içinde veya onlara ne demek isterseniz. Ülkenin her yerinde mevcutturlar, her zevke uygun bir şeyler vardır, tüm sınıflar , Meslekler ve sosyal sınıflar. Bu “ittifakların” partilerle olan bağlantısı o kadar yakın ve net ki, sistemde uygun bir siyasi ilişki olmadan kimse yükselemez. “

“El Pais” (Madrid):

“Avusturya, muhafazakar Kurz’un zaferiyle sağa döndü. Sosyal Demokratlar, FPÖ’nin aşırı sağının sadece biraz ilerisindeydiler. Genel olarak, Avusturyalıların yüzde 55’inden fazlası doğru oy kullandı.”

“El Periodico” (Barselona):

“Avusturya sağın kollarına geri döndü. Bundan böyle Avusturya daha muhafazakar ve kapalı bir ülke olacak. Neo-Nazi geçmişine sahip ultra süper Heinz-Christian Strache liderliğindeki göç karşıtı güçlerin iyi performansı, Muhafazakârlarla koalisyon kapılarını açar (…) Avrupa Birliği’ndeki diğer ülkelerin aksine aşırı sağın varlığı bir anormallik değildir.Onlarla, hatta Sosyal Demokratlarla, FPÖ’ndekilerle bile anlaşma yapmaktan tiksinmezsiniz. Onları azınlıklara kışkırtmakla suçlamak onlarla anlaşmaları dışlamadı. Avusturya’da İslamofobi normaldir. Sınırları kapatmak veya mültecilere yardımları geri çekmek burada aşırılık yanlılarına mahsus değil. “

“Magyar Idök” (Budapeşte):

“Avusturya, yalnızca AB içindeki Schutz- und Trutzbund nedeniyle değil, aynı zamanda son derece önemli ikili ilişkiler nedeniyle de açıkça Macaristan’ın müttefiki.betboo masaüstü İstikrarlı ve dengeli bir Avusturya, Macaristan için gerçek bir armağandır ve bunun tersi de geçerlidir. Visegrad Four’a (Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya) ait değildir ve bu dört ülke arasında güzel bir şekilde gelişen bu işbirliğini genişletmek de iyi olmaz, ancak taze, Orta Avrupa fikirlerine ve önerilen çözümlere açık bir Avusturya Çıkmaza girmiş AB ve yeni bir ayrılma bekleyen ve özlem duyan Visegrad dörtlü için herkes için bir galibiyet. (Sebastian) Kurz’un mevcut seçim zaferi bunun için mükemmel bir temel sağlıyor. Elbette geleceğe nasıl baktığı sorusu hala var. FPÖ ile (sağcı bir popülist koalisyon ortağı) olup olmadığını gösterir. “

“Magyar Nemzet” (Budapeşte):

“Macaristan’ın sağcı muhafazakar Başbakanı Viktor Orban, Pazar günü çeşitli konularda tutumunu paylaşan bir Avusturya Başbakanı kazandı. Kurz, Güneydoğu Avrupa’daki otoriter politikacıları başından beri seviyor. Başarısız Makedonya Başbakanı’ndan (Nikola Gruevski) mevcut Sırbistan Cumhurbaşkanı’na (Aleksandar Vucic) hepsi onun için parmaklarını çapraz tuttu. FPÖ’nün hükümete olası bir katılımı, dışişleri bakanının pozisyonu sağcı popülistler için ulaşılabilecek gibi görünmese bile, Viyana’nın dış politikasını AB’ye karşı daha eleştirebilir.

“Evenimentul Zilei” (Bükreş):

“Her zaman siyasetin içinde olmasına rağmen, bir siyasetçinin mesleği dışında hiçbir mesleği olmamasına rağmen, (Sebastian) Kurz, gençliğinden dolayı yeni kişinin rolünü oynamayı başardı; 15 Ekim seçimlerinden sonra Justin Trudeau ve Emmanuel Macron’u örnek alan yeni mucize politikacı olarak Şansölye pozisyonuna götüren kendi partisini yönetiyor.

“mno.hu”, “Magyar Nemzet” in çevrimiçi baskısı (Budapeşte):

“Viktor Orban, birçok konuda aynı bakış açısına sahip bir Avusturya Başbakanı kazandı. Batılı komşumuzun vatandaşları Pazar günü masaya vurdu. Sosyal Demokratlar (SPÖ) ve Muhafazakarlar (ÖVP) ittifakına doydular. bu çift Avusturya’yı İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’nın en zengin devletlerinden biri yaptı (…) Ve yine de Avusturya Pazar günü “Hayır” dedi. Büyük koalisyonu artık tamamen sağcı bir hükümet takip edebilir. Sadece 31 yaşındaki Sebastian Kurz, seçmenleri, birkaç yıldır hükümetin bir parçası olmasına rağmen, yenilenmeyi somutlaştırdığına ikna edebildi.

“Dnevnik” (Ljubljana):

“Alman AfD’nin parlamentoya tarihi girişinden sonra, Özgürlük Partisi bugüne kadarki en iyi sonucunu aşağı yukarı yineledi (birkaç gün içinde ortaya çıkacak olanı bile geçmemişse). AfD ile FPÖ arasında pek çok benzerlik olsa bile, var. Ancak önemli bir fark var: AfD seçimlerden sonra daha da radikal hale gelirken, Strache’nin hükümet talebi görünüşe göre o kadar büyüktü ki, sağ uçtan merkeze doğru ilerledi, çünkü aynı zamanda Kurz’la (ve İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka) ÖVP çoktan Önceki hükümdarlığın merkez sağına taşınması sırasında, olası veya en olası muhafazakar-liberal koalisyon, İkinci Cumhuriyet tarihinde 18 yıl önceki aynı koalisyondan daha büyük bir dönüm noktası anlamına gelebilir. O sırada Avusturya, AB’den geçici olarak ‘sürüldü’. bugün, sağcı popülist gündemin genel olarak benimsenmesi halinde, düşünülemez bir eylem. “

Valasz.hu (Budapeşte)

“Kurz her şeyi temizledi. Mayıs ayında parti lideri olarak seçildikten sonra, ÖVP tarafından yıllardır yıpranan yıpranmış partiyi yeniden şekillendirmesi için sınırsız yetki verildi. Ve bu strateji kendini kanıtladı (…) Siyasi muhalifleri kanıtladı.” O sıralarda onu doğrudan “orbanizasyon” (Viktor Orban) ile suçladı. Ve batı solu için daha korkunç bir özellik olmadığını biliyoruz. “

“Gazeta Wyborcza” (Varşova):

“(Sebastian) Kurz, şimdiye kadar” siyasi deha “olarak anılan bir lider, Avusturya tarihindeki en genç hükümet başkanı ve Avrupa tarihinin en gençlerinden biri oldu. (…) Seçim sonucu, onun siyasi zekasının etkisidir. Kurz Avusturyalıları, ülkeyi yabancıların akınına uğramaktan kurtaracağına ve onlara zaten gelmiş olanları bütünleşmeye ya da atmaya zorlayacağına ikna etti. “

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Yeni Yıl bebeği 2018, Styrian Julia Marie’dir. Kız, Leoben hastanesinde gece yarısından bir dakika sonra spontan doğumla doğdu. Pazartesi gecesi hastaneden yapılan açıklamaya göre, 3 bin 400 gram ve 48 santimetrelik küçük bebeğin, ailesinin Steiermark’ta yaşayan ikinci çocuğu olduğu açıklandı.

Deutschlandsberg’deki West Styria bölge hastanesinde saat 02: 02’de gün ışığını gören vatandaşı Florian’ı geride bıraktı. Oğlan, Stainzli bir ailenin ikinci çocuğu, 3.015 gram ağırlığında ve 50 santimetre boyunda.

© APA / Expa / Dominik Angerer Julia Marie ebeveynleriyle birlikte

2018’deki ilk Yukarı Avusturya, Emili Rio’dur. Neuhofen an der Krems’li bir ebeveynin kızı, saat 0.07’de Linz’deki Kepler Üniversite Hastanesi’nde doğdu. Hastane, 3,340 gram ağırlığında ve 52 santimetre boyutunda olduğunu söyledi.

Yeni yılın Vorarlberg’inden ilk kadın Lustenau’dan Emma Ländle’de doğmamıştı: Annesi, Tirol’deki Innsbruck kliniğinde sabah 0.12’de sezaryenle doğdu. Leonie’nin ailesi ise Tirol’den, yani Absam’dan geliyor ve sabah 0.29’da Hall hastanesinde doğdu.

Burgenland’a ilk yeni gelen, Oberpullendorf hastanesindeki dönüşten bir dakika önceydi. David, Hammerteich’den (Lockenhaus topluluğu, Oberpullendorf bölgesi) gelen ebeveynlerinin ilk çocuğu. Hastane, sabah 0.28’de doğan genç Burgenlander’ın 4.24 kilo ağırlığında ve 53 santimetre boyunda olduğunu söyledi.

2018 Carinthian Yeni Yılı bebeğinin adı Elisa. Kabeg sözcüsü Nathalie Trost, APA’nın talebi üzerine Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kızın Villach bölge hastanesinde sabah saat 0.35’te gün ışığını gördüğünü söyledi. Elisa doğumda 3.065 gram ağırlığında ve 51 santimetre boyundaydı, ebeveynleri Carinthian Gail Vadisi’nden geliyor.

Viyana Yeni Yıl bebeği, Rudolfstiftung hastanesinde saat 0.47’de doğmuş bir kız. Küçük Asel, Viyana Hastaneler Birliği’nin açıkladığı gibi 51 santimetre yüksekliği ve 3.460 gram ağırlığıyla gün ışığını gördü.

Salzburg eyaletinde, Almanya’nın Würzburg bölgesinden bir tatilci, şaşırtıcı bir şekilde üçüncü çocuğu Veronika’yı Zell am See’deki Tauern Kliniği’nde saat 0.14’te doğurdu. Saat 01: 23’te, yılın ilk Salzburg yerlisi Schwarzach’daki Kardinal-Schwarzenberg-Klinikum’da doğdu: Emilio, Eben im Pongau’da yaşayan ebeveynlerinin dördüncü çocuğu.

Bundan sadece birkaç dakika önce, Amstetten’deki Devlet Hastanesinde saat 01: 19’da yılın ilk Aşağı Avusturya’sı olan Daniel çocuktu. 3450 gram ve 55 santimetre boyundaki çocuk, ebeveynlerinin ikinci çocuğu. Anne ve çocuk iyi.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Yeni Yıl bebeği 2018, Styrian Julia Marie’dir. Kız, Leoben hastanesinde gece yarısından bir dakika sonra spontan doğumla doğdu. Pazartesi gecesi hastaneden yapılan açıklamaya göre, 3 bin 400 gram ve 48 santimetrelik küçük bebeğin, ailesinin Steiermark’ta yaşayan ikinci çocuğu olduğu açıklandı.

Deutschlandsberg’deki West Styria bölge hastanesinde saat 02: 02’de gün ışığını gören vatandaşı Florian’ı geride bıraktı. Oğlan, Stainzli bir ailenin ikinci çocuğu, 3.015 gram ağırlığında ve 50 santimetre boyunda.

© APA / Expa / Dominik Angerer Julia Marie ebeveynleriyle birlikte

2018’deki ilk Yukarı Avusturya, Emili Rio’dur. Neuhofen an der Krems’li bir ebeveynin kızı, saat 0.07’de Linz’deki Kepler Üniversite Hastanesi’nde doğdu. Hastane, 3,340 gram ağırlığında ve 52 santimetre boyutunda olduğunu söyledi.

Yeni yılın Vorarlberg’inden ilk kadın Lustenau’dan Emma Ländle’de doğmamıştı: Annesi, Tirol’deki Innsbruck kliniğinde sabah 0.12’de sezaryenle doğdu. Leonie’nin ailesi ise Tirol’den, yani Absam’dan geliyor ve sabah 0.29’da Hall hastanesinde doğdu.

Burgenland’a ilk yeni gelen, Oberpullendorf hastanesindeki dönüşten bir dakika önceydi. David, Hammerteich’den (Lockenhaus topluluğu, Oberpullendorf bölgesi) gelen ebeveynlerinin ilk çocuğu. Hastane, sabah 0.28’de doğan genç Burgenlander’ın 4.24 kilo ağırlığında ve 53 santimetre boyunda olduğunu söyledi.

2018 Carinthian Yeni Yılı bebeğinin adı Elisa. Kabeg sözcüsü Nathalie Trost, APA’nın talebi üzerine Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kızın Villach bölge hastanesinde sabah saat 0.35’te gün ışığını gördüğünü söyledi. Elisa doğumda 3.065 gram ağırlığında ve 51 santimetre boyundaydı, ebeveynleri Carinthian Gail Vadisi’nden geliyor.

Viyana Yeni Yıl bebeği, Rudolfstiftung hastanesinde saat 0.47’de doğmuş bir kız. Küçük Asel, Viyana Hastaneler Birliği’nin açıkladığı gibi 51 santimetre yüksekliği ve 3.460 gram ağırlığıyla gün ışığını gördü.

Salzburg eyaletinde, Almanya’nın Würzburg bölgesinden bir tatilci, şaşırtıcı bir şekilde üçüncü çocuğu Veronika’yı Zell am See’deki Tauern Kliniği’nde saat 0.14’te doğurdu. Saat 01: 23’te, yılın ilk Salzburg yerlisi Schwarzach’daki Kardinal-Schwarzenberg-Klinikum’da doğdu: Emilio, Eben im Pongau’da yaşayan ebeveynlerinin dördüncü çocuğu.

Bundan sadece birkaç dakika önce, Amstetten’deki Devlet Hastanesinde saat 01: 19’da yılın ilk Aşağı Avusturya’sı olan Daniel çocuktu. 3450 gram ve 55 santimetre boyundaki çocuk, ebeveynlerinin ikinci çocuğu. Anne ve çocuk iyi.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

English
WhatsApp chat