Na przykład, kiedy wielka koalicja staje się regułą, tak że wyborca ​​widzi jedyne wyjście w głosowaniu protestacyjnym ”.

Na przykład, kiedy wielka koalicja staje się regułą, tak że wyborca ​​widzi jedyne wyjście w głosowaniu protestacyjnym ”.

Że gdzie indziej są błędy. Na przykład, kiedy wielka koalicja staje się regułą, tak że wyborca ​​widzi jedyne wyjście w głosowaniu protestacyjnym ”.

„Hospodarske noviny”:

„W Wiedniu jest tajemnicą publiczną, że ÖVP i FPÖ wcześniej wynegocjowały wspólny rząd, w którym były kandydat na prezydenta FPÖ Norbert Hofer powinien zostać ministrem spraw zagranicznych – i tym samym rozpocząć nową kampanię wyborczą raczej zaciskają zęby na ich problemach, niż próbują izolować Wiedeń. Dla Europy i Czech jako sąsiadów Austrii wyniki wyborów i prawdopodobny prawicowy rząd to interesująca wiadomość ”.

„ABC” (Madryt):

„Konserwatyści wygrywają i otwierają drzwi do sojuszu z prawicowymi ekstremistami. (…) Wybory już potrafiły wysadzić sztywny system polityczny. (…) Wielu obserwatorów uważa, że ​​to zdecydowane przesunięcie na prawicę w Austrii Podobnych procesów można się spodziewać w innych krajach europejskich, co oznaczałoby początek końca politycznej i kulturowej hegemonii socjaldemokracji.

„El Mundo”:

„Konserwatywne zwycięstwo i powstanie ultra-prawicy w Austrii. Austriacy chcą czegoś nowego, a Kurz nie wydaje się mieć żadnych zastrzeżeń do koalicji z FPÖ. (…). Ale nikt nie wyklucza całkowicie nowej wielkiej koalicji. Przyczyna leży wewnątrz samego austriackiego społeczeństwa, które powstało po wojnie na sieci konfederacji, stowarzyszeń, stowarzyszeń i stowarzyszeń, czy jakkolwiek je nazwiesz. Są obecne w całym kraju, każdy znajdzie coś dla siebie, wszystkie klasy Zawody i klasy społeczne. Powiązanie tych „sojuszy” z partiami jest tak ścisłe i wyraźne, że nie można awansować w systemie bez odpowiedniej przynależności politycznej ”.

„El Pais” (Madryt):

„Austria zwróciła się po zwycięstwie konserwatystów Kurza w prawo. Socjaldemokraci tylko nieznacznie wyprzedzili skrajną prawicę FPÖ. Ogólnie ponad 55 procent Austriaków głosowało za prawicą”.

„El Periodico” (Barcelona):

„Austria znów leży w ramionach prawicy. Odtąd Austria będzie bardziej konserwatywnym i zamkniętym krajem. Dobre wyniki sił antyimigracyjnych, kierowanych przez Heinza-Christiana Strache’a, ultra z neonazistowską przeszłością, otwiera drzwi do koalicji z konserwatystami (…). W przeciwieństwie do innych krajów Unii Europejskiej, obecność skrajnej prawicy nie jest anomalią. Nie ma wstrętu do zawierania z nimi paktów, nawet socjaldemokratów, z FPÖ oskarżanie ich o podżeganie do mniejszości nie wyklucza porozumień z nimi. W Austrii islamofobia jest czymś normalnym. Zamykanie granic czy cofanie pomocy uchodźcom nie jest tu zarezerwowane dla ekstremistów ”.

„Magyar Idök” (Budapeszt):

„Austria jest wyraźnie sojusznikiem Węgier nie tylko ze względu na Schutz- und Trutzbund w UE, ale także ze względu na niezwykle ważne stosunki dwustronne.triapidix300 opis Stabilna i zrównoważona Austria to prawdziwy dar dla Węgier i odwrotnie. nie należy do Czwórki Wyszehradzkiej (Węgry, Polska, Czechy, Słowacja) i nie byłoby też dobrze rozszerzać tej ładnie rozwijającej się współpracy między tymi czterema krajami, ale Austria otwarta na świeże, środkowoeuropejskie pomysły i proponowane rozwiązania byłaby Zwycięstwo dla wszystkich, zarówno dla UE w impasie, jak i dla wyszehradzkiej czwórki, którzy oczekują i tęsknią za nowym wyjazdem. Obecne zwycięstwo wyborcze (Sebastiana) Kurza jest do tego doskonałą podstawą. Oczywiście pozostaje pytanie, jak patrzy w przyszłość. przedstawia czy z FPÖ (prawicowo-populistycznym partnerem koalicyjnym) czy bez ”.

„Magyar Nemzet” (Budapeszt):

“Węgierski prawicowy konserwatywny premier Viktor Orban zyskał w niedzielę austriackiego kanclerza, który dzieli się swoim stanowiskiem w wielu sprawach. Kurz od początku lubi autorytarnych polityków w Europie Południowo-Wschodniej. Od nieudanego premiera Macedonii (Nikola Gruevski) po obecnego prezydenta Serbii (Aleksandar Vucic) wszyscy trzymali za niego kciuki. Ewentualny udział FPÖ w rządzie może z kolei uczynić politykę zagraniczną Wiednia bardziej krytyczną wobec UE, nawet jeśli stanowisko ministra spraw zagranicznych wydaje się nieosiągalne dla prawicowych populistów. “

„Evenimentul Zilei” (Bukareszt):

„Choć od zawsze zajmował się polityką, nie mając innego zawodu niż polityk, (Sebastianowi) Kurzowi udało się w młodości odgrywać rolę nowej osoby, ale nigdy nie pokazał żelaznej ręki, z jaką kieruje własną partią, która doprowadziła do objęcia stanowiska kanclerza po wyborach 15 października jako nowego cudownego polityka wzorowanego na Justinie Trudeau i Emmanuelu Macronie.

„mno.hu”, wydanie internetowe „Magyar Nemzet” (Budapeszt):

„Viktor Orban zdobył austriackiego kanclerza, który ma ten sam punkt widzenia w wielu sprawach. Obywatele naszego zachodniego sąsiada walili w stół w niedzielę. Dość już było sojuszu socjaldemokratów (SPÖ) i konserwatystów (ÖVP) ta para uczyniła Austrię jednym z najbogatszych państw Europy po drugiej wojnie światowej (…) A jednak Austria powiedziała w niedzielę „nie”. Po wielkiej koalicji może teraz pójść czysto prawicowy rząd zaledwie 31-letni Sebastian Kurz był w stanie przekonać wyborców, że choć od kilku lat jest w rządzie, uosabia odnowę.

„Dnevnik” (Lublana):

„Po historycznym wejściu do parlamentu niemieckiej AfD Partia Wolności powtórzyła mniej więcej swój najlepszy do tej pory wynik (jeśli nawet nie przewyższył tego, co stanie się widoczne za kilka dni). Nawet jeśli istnieje wiele podobieństw między AfD i FPÖ, istnieją Ale jest jedna ważna różnica: podczas gdy AfD stała się jeszcze bardziej radykalna po wyborach, żądanie rządu Strache’a było najwyraźniej tak wielkie, że przesunęło się z prawej krawędzi w stronę centrum, ponieważ w tym samym czasie ÖVP z Kurzem (i ministrem spraw wewnętrznych Wolfgangiem Sobotką) był już w trakcie Podczas poprzedniego panowania przesuniętego na prawą stronę centrum, ewentualna lub najprawdopodobniej koalicja konserwatywno-liberalna mogłaby oznaczać większy punkt zwrotny w historii II Rzeczypospolitej niż ta sama koalicja 18 lat temu. W tym czasie Austria została czasowo „wygnana” z UE, co dziś, gdyby prawicowy populistyczny program został w ogóle przyjęty, niewyobrażalny R. działanie jest ”.

Valasz.hu (Budapeszt)

„Kurz oczyścił wszystko. Po wyborach na lidera partii w maju ÖVP dał mu nieograniczone uprawnienia do przekształcenia wysłużonej partii, która wegetowała od lat. I ta strategia się sprawdziła (…) Jego polityczni przeciwnicy mieli”. bezpośrednio oskarżył go wówczas o „orbanizację” (Viktor Orban). I wiemy, że nie ma straszniejszego atrybutu dla zachodniej lewicy ”.

“Gazeta Wyborcza” (Warszawa):

„(Sebastian) Kurz, lider, o którym do tej pory mówiono, że jest„ politycznym cudem ”, zostaje najmłodszym szefem rządu w historii Austrii i jednym z najmłodszych w historii Europy. (…) Wynik wyborów jest efektem politycznej sprytu. Kurz przekonał Austriaków, że uratuje kraj przed zalaniem przez cudzoziemców i zmusi tych, którzy już do nich przyjechali, do integracji lub wyrzucenia ”.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Noworoczne dziecko 2018 to styryjska Julia Marie. Dziewczynka urodziła się minutę po północy w szpitalu Leoben w wyniku spontanicznego porodu. Małe dziecko o masie 3400 gramów i 48 centymetrów jest drugim dzieckiem jego rodziców mieszkających w Styrii, poinformował szpital w poniedziałek wieczorem.

Wyprzedziła swojego rodaka Floriana, który ujrzał światło dzienne o godzinie 02:02 w szpitalu regionalnym Zachodniej Styrii w Deutschlandsberg. Chłopiec jest drugim dzieckiem w rodzinie ze Stainz, waży 3015 gramów i mierzy 50 centymetrów.

© APA / Expa / Dominik Angerer Julia Marie z rodzicami

Pierwszą Górną Austrią w 2018 roku jest Emili Rio. Córka rodziców z Neuhofen an der Krems urodziła się o godzinie 0.07 w Szpitalu Uniwersyteckim Kepler w Linzu. Waży 3340 gramów i mierzy 52 centymetry – poinformował szpital.

Pierwsza noworoczna kobieta z Vorarlbergu, Emma z Lustenau, nawet nie urodziła się w Ländle: jej matka urodziła się przez cesarskie cięcie o godzinie 0.12 w klinice w Innsbrucku w Tyrolu. Z drugiej strony rodzina Leonie pochodzi z Tyrolu, a mianowicie z Absam, i urodziła się o godzinie 0.29 w szpitalu Hall.

Pierwszy przybysz do Burgenlandu był na minutę przed zwrotem w szpitalu Oberpullendorf. David jest pierwszym dzieckiem swoich rodziców, którzy pochodzą z Hammerteich (gmina Lockenhaus, powiat Oberpullendorf). Młody Burgenlandczyk, urodzony o 0.28 rano, waży 4,24 kg i ma 53 centymetry wzrostu – poinformował szpital.

Noworoczne dziecko Karyntii w 2018 roku nazywa się Elisa. Dziewczyna ujrzała światło dzienne o godzinie 0.35 w szpitalu stanowym w Villach, powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Kabeg, Nathalie Trost, na prośbę APA. Po urodzeniu Elisa ważyła 3065 gramów i miała 51 centymetrów wzrostu, jej rodzice pochodzą z karynckiej doliny Gail.

Noworoczne dziecko wiedeńskie to dziewczynka, która urodziła się o godzinie 0.47 w szpitalu Rudolfstiftung. Mały Asel ujrzał światło dzienne o wysokości 51 centymetrów i wadze 3460 gramów, jak ogłosiło Stowarzyszenie Szpitali Wiedeńskich.

W kraju związkowym Salzburg wczasowiczka z regionu Würzburg w Niemczech niespodziewanie urodziła swoje trzecie dziecko Veronika w klinice Tauern w Zell am See o godzinie 0.14 rano. O godzinie 1:23 w Kardinal-Schwarzenberg-Klinikum w Schwarzach urodził się pierwszy Salzburg urodzony w tym roku: Emilio jest już czwartym dzieckiem swoich rodziców, którzy mieszkają w Eben im Pongau.

Zaledwie kilka minut wcześniej to chłopiec Daniel został pierwszym Dolnym Austriakiem roku o godzinie 1:19 w szpitalu państwowym w Amstetten. Chłopiec o masie 3450 gramów i 55 centymetrów wzrostu jest drugim dzieckiem swoich rodziców. Matka i dziecko są w porządku.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Noworoczne dziecko 2018 to styryjska Julia Marie. Dziewczynka urodziła się minutę po północy w szpitalu Leoben w wyniku spontanicznego porodu. Małe dziecko o masie 3400 gramów i 48 centymetrów jest drugim dzieckiem jego rodziców mieszkających w Styrii, poinformował szpital w poniedziałek wieczorem.

Wyprzedziła swojego rodaka Floriana, który ujrzał światło dzienne o godzinie 02:02 w szpitalu regionalnym Zachodniej Styrii w Deutschlandsberg. Chłopiec jest drugim dzieckiem w rodzinie ze Stainz, waży 3015 gramów i mierzy 50 centymetrów.

© APA / Expa / Dominik Angerer Julia Marie z rodzicami

Pierwszą Górną Austrią w 2018 roku jest Emili Rio. Córka rodziców z Neuhofen an der Krems urodziła się o godzinie 0.07 w Szpitalu Uniwersyteckim Kepler w Linzu. Waży 3340 gramów i mierzy 52 centymetry – poinformował szpital.

Pierwsza noworoczna kobieta z Vorarlbergu, Emma z Lustenau, nawet nie urodziła się w Ländle: jej matka urodziła się przez cesarskie cięcie o godzinie 0.12 w klinice w Innsbrucku w Tyrolu. Z drugiej strony rodzina Leonie pochodzi z Tyrolu, a mianowicie z Absam, i urodziła się o godzinie 0.29 w szpitalu Hall.

Pierwszy przybysz do Burgenlandu był na minutę przed zwrotem w szpitalu Oberpullendorf. David jest pierwszym dzieckiem swoich rodziców, którzy pochodzą z Hammerteich (gmina Lockenhaus, powiat Oberpullendorf). Młody Burgenlandczyk, urodzony o 0.28 rano, waży 4,24 kg i ma 53 centymetry wzrostu – poinformował szpital.

Noworoczne dziecko Karyntii w 2018 roku nazywa się Elisa. Dziewczyna ujrzała światło dzienne o godzinie 0.35 w szpitalu stanowym w Villach, powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Kabeg, Nathalie Trost, na prośbę APA. Po urodzeniu Elisa ważyła 3065 gramów i miała 51 centymetrów wzrostu, jej rodzice pochodzą z karynckiej doliny Gail.

Noworoczne dziecko wiedeńskie to dziewczynka, która urodziła się o godzinie 0.47 w szpitalu Rudolfstiftung. Mały Asel ujrzał światło dzienne o wysokości 51 centymetrów i wadze 3460 gramów, jak ogłosiło Stowarzyszenie Szpitali Wiedeńskich.

W kraju związkowym Salzburg wczasowiczka z regionu Würzburg w Niemczech niespodziewanie urodziła swoje trzecie dziecko Veronika w klinice Tauern w Zell am See o godzinie 0.14 rano. O godzinie 1:23 w Kardinal-Schwarzenberg-Klinikum w Schwarzach urodził się pierwszy Salzburg urodzony w tym roku: Emilio jest już czwartym dzieckiem swoich rodziców, którzy mieszkają w Eben im Pongau.

Zaledwie kilka minut wcześniej to chłopiec Daniel został pierwszym Dolnym Austriakiem roku o godzinie 1:19 w szpitalu państwowym w Amstetten. Chłopiec o masie 3450 gramów i 55 centymetrów wzrostu jest drugim dzieckiem swoich rodziców. Matka i dziecko są w porządku.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

English
العربية English
WhatsApp chat